LISSZABON ÉS AZ ÓCEÁNPART – MINI CSILLAGTÚRA

Út kiválasztásaAdatok megadásaUtazók adataiFoglalás

Csoportos mini csillagtúra magyar nyelvű idegenvezetéssel

379 000 Ft-tól/fő5 nap / 3 éj
Időpontok és árak

A hét dombra épült Lisszabon Európa egyik leghangulatosabb fővárosa. A nagy földrajzi felfedezések korában innen indultak útnak a portugál hajósok és a város hamarosan a világ egyik legfontosabb kikötőjévé vált. Az óváros szűk utcáin, meredek sikátorain és hangulatos terein sétálva ma is megelevenedik a történelem, miközben az Atlanti-óceán közelsége különleges atmoszférát kölcsönöz a városnak. Az utazás során nemcsak Lisszabon legfontosabb látnivalóit fedezhetik fel, hanem bepillantást nyerhetnek az azulejo-festés hagyományaiba és a portugál borkészítés világába is. Programunk ideális ötvözete a városnézésnek és az óceánparti kikapcsolódásnak Costa de Caparicán, amely még ma is megőrizte autentikus hangulatát, és kevésbé ismert a magyar turisták körében. Az utazás során félpanziós ellátást biztosítunk italfogyasztással.

Kultúra és látnivaló
Repülős utazás
Félpanzió
4 csillagos szállodában
Repülőtéri transzfer
Magyar nyelvű idegenvezető
Környezettudatos utazás
Program
 
Fotóalbum
 
Az ár tartalmazza
 
Az ár nem tartalmazza
 
Hasznos információk
Teljes program megtekintése
Ajánlat leírás

1. nap

• Budapest – Lisszabon

Kora délután elutazás repülőgéppel Budapestről Lisszabonba. Transzfer a Lisszabon környéki szállodába, ahol 3 éjszakai szállás Costa de Caparicán, az Atlanti-óceán partján fekvő, hosszú homokos strandjairól ismert üdülővárosban félpanziós ellátással.

2. nap

• Lisszabon

Reggelit követően félnapos városnézés Lisszabonban. Az Atlanti óceán partján, a Tejo folyó hatalmas tölcsértorkolata mentén fekvő főváros legfontosabb látnivalóinak megtekintése: utazás autóbusszal a Belém-negyedbe, ahol Lisszabon egyik jelképe, a Belém-torony megtekintése (2026 nyarán felújítás alatt áll). séta a Felfedezők-emlékművéhez, majd látogatás a Mánuel stílusban épült Szent-Jeromos kolostorhoz, mely az UNESCO Világörökség része. A hatalmas, gazdagon díszített kolostor Vasco de Gama felfedezőútjáról történő visszatérését követően tett szert különleges jelentőségre: a portugál terjeszkedés és a földrajzi felfedezések egyik jelképévé vált. (A templom látogatása vallási ünnepen vagy hivatalos, előre nem látható állami vagy egyházi esemény esetén nem látogatható. A kerengőbe történő belépőt a részvételi díj nem tartalmazza). Ezt követően utazás a városközpontba autóbusszal. A Rossio tér, a Kereskedelmi tér és környéke felfedezése egyénileg. Kora délután visszautazás a szállodába, útközben rövid megálló a Krisztus király szobránál, melyet a Rio de Janeiró-i Megváltó Krisztus-szobor ihlette a lisszaboni érsek 1934-es látogatása során. Az emlékmű megtekintése kívülről, a belépőt az ár nem tartalmazza. Este vacsora a szállodában italfogyasztással.

3. nap

• Sintra, Cabo de Roca, Cascais, Estoril

Reggeli, majd utazás autóbusszal Sintrába. A fővárostól kb. 30 km-re található Sintra városa a Serra de Sintra dombjainak lábánál fekszik. A várost körülvevő táj természeti szépsége lenyűgöző, ám a fő vonzerőt a város történelme jelenti: kastélyok, paloták és villák csábító gyűjteményének ad otthont, amelyek közül néhány még királyi kötődéssel is bír. A látnivalók és építészetük többsége a XIX. századra nyúlik vissza, amikor Sintra a királyi család és a lisszaboni nemesség virágzó menedékhelye volt. A lenyűgöző történelmi nevezetességeket és a Sintrai kultúrtájat az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánította. Látogatás a Quinta da Regaleirához, ahol a misztikus kertben tett séta számos titkot és különleges élményt tartogat. Rövid szabadidő a park egyéni felfedezésére, majd továbbutazás Európa legnyugatibb pontjához: Cabo da Roca páratlan sziklaszirtjeiről lenyűgöző a végtelen óceán látványa. Visszautazás a szállodába az egykori halászfaluból kozmopolita nyaralóhellyé vált Cascais, illetve Estoril érintésével. Este vacsora a szállodában.

4. nap

• Arrabida Nemzeti Park, Azeitao, Sesimbra – Lisszabon

Reggeli után kijelentkezés a szállodából, majd egész napos kirándulás a Tejo folyó déli partvidékén. A Tagus folyó hídján átkelve irány az Arrábida Nemzeti Park, ahonnan lélegzetelállító kilátás nyílik a hegyekre és az óceánra. Látogatás a hegyek által körülvett Azeitão faluban, mely nagyon népszerű jó borairól és az Azulejo csempéiről. A résztvevők megtekinthetik az Azulejo készítésének folyamatát (tipikus színes kerámiacsempék). Kézzel festett Azulejo tányérok vásárolhatók a helyszínen. A következő megálló az egyik legnépszerűbb borászatnál lesz, ahol a pincészet megtekintése és borkóstoló szerepel a programban. Továbbutazás Sesimbrába, egy hagyományos halászfaluba és tengerparti üdülőhelyre, amely az Atlanti-óceán gyönyörű öblében található, hegyekkel körülvéve. Szabadidő a régi központ meglátogatására, valamint egy kávé vagy könnyű ebéd elfogyasztására a vízparton található kávézókban (az ár nem tartalmazza). Ezt követően transzfer a lisszaboni repülőtérre, elutazás Budapestre közvetlen repülőjárattal.

5. nap

• Budapest

Megérkezés Budapestre a menetrend szerint.

Az ajánlat ára tartalmazza
  • utazás repülőgéppel turista osztályon személyenként 1 db kézitáskával és 1 db 10 kg-os kézipoggyásszal
  • utazás a helyszínen légkondicionált autóbusszal
  • 3 éjszakai szállás helyi négycsillagos szálloda kétágyas szobáiban
  • félpanzió (reggeli és vacsora), a vacsorákhoz 1 pohár bor és asztali vízfogyasztással
  • félnapos városnézés Lisszabonban, belépők nélkül
  • kirándulás Sintrába és Cabo da Rocaba
  • belépő a Quinta da Regaleiraba
  • egész napos kirándulás: Arrabida Nemzeti park, borkóstoló, Azulejo csempekészítés megtekintése
  • helyi idegenforgalmi adó
  • csoporttal utazó magyar nyelvű idegenvezető
Az ajánlat ára nem tartalmazza
  • óceánra néző szoba felára
  • ebéd
  • borravalók
  • baleset-, betegség- és poggyászbiztosítás
  • útlemondási biztosítás (csak a megrendeléssel egy időben igényelhető)
Szállás leírás

Minimum létszám: 20 fő

Fontos tudnivalók: Portugália

Fontos információ az út nehézségi szintjével és egészségügyi kockázataival kapcsolatban:

A program úgy lett összeállítva, hogy kényelmes tempóban minden korosztály számára teljesíthető legyen és a lehető legtöbb látnivalót tartalmazza. Egyes napokon 9-17 óra között folyamatos a program, kis pihenőkkel. Gyaloglásra kell számítani, időnként macskaköves, szintkülönbséggel rendelkező utcákon, melyhez kényelmes, zárt, csúszásgátló talpú cipő javasolt.

Az aktuális beutazási tanácsokról, valamint naprakész információkról a Konzuli Szolgálat oldala nyújt tájékoztatást.https://konzinfo.mfa.gov.hu/utazasi-tanacsok-orszagonkent/portugalia

Az utazás menetrendje és a légitársaság, a szállodák azonos kategórián belül, valamint a programok sorrendje változhat.

Szoba szolgáltatások
Szolgáltatások

Környezettudatos utazás

  • Környezetvédelem mellett elkötelezett térség
  • Városnézés gyalogosan és/vagy tömegközlekedési eszköz igénybevételével
  • Többségében fenntarthatósági minősítéssel rendelkező szállások
  • Helyi kultúrák és hagyományok bemutatása
Képek

Időpontok és árak

Katalógus ár: 379 000 Ft-tól/fő

Adatok betöltése folyamatban...